İade&Değişim&İptal ve Gönderim

Ürün İade Şartları:

Tüketici sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye teslimden itibaren 14 gün içerisinde iade etme hakkına sahiptir. Ürünün iade edilebilmesi için ürün ambalajının ve kutu muhteviyatının zarar görmemiş olması, paketin açılmamış , etiketi çıkarılmamış ya da yırtılmamış , ürünün yeni olarak tekrar satılabilir bir durumda olması şarttır. Satış faturasının aslının tüm nüshaları ile birlikte  iadesi zorunludur.( e- fatura gönderimleri için bu zorunluluk yoktur.)  Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler; tek kullanımlık ürünler, kişiye özel hazırlanan ürünler , kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için iade hakkı kullanılamaz.

 

  Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

 

 1. İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 2. Kişiye özel hazırlanan siparişlerin iadesi yapılmamaktadır.
 3. Satışdaki ürün üzerinde yapılan en ufak değişiklik yapıldıktan sonra kişiye özel hazırlanan siparişler kategorisine girmektedir.
 4. Stok olarak bulundurulması zor olan siparişlerde ( Sipariş sonrasın hazırlanan ürünlerin çoğu , detaylarını ürün açıklamalarında bulabilirsiniz.) aynı kategorideki ürünlerden  1 den fazla satın alma işlemi gerçekleştiyse yalnızca 1 adet ürün için iade kabul edilmektedir. Örneğin 5 adet gelin buketi sipariş vermiş olan müşterimiz yalnızca 1 adet gelin buketi iadesi yapabilecektir. Satıcı hatalarından kaynaklanan iadeler bu madde kapsamı dışında kalmaktadır.
 5. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş , üzerindeki etiketi yırtılmış ya da çıkartılmış (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 6. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.
 7. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal faturanın tüm nüshaları ( e-fatura ise gerekliliği yoktur) ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.
 8. Teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Kargo görevlisi yanında açarak kontrol ettiğiniz ürün sorunsuz olarak teslim edilmiş sayılır.
 9. Kargoya verilen siparişler sonrasında kargo takip numarası mail veya mesaj yoluyla tarafınıza bildirilecektir , bu süreçten sonra kargo takip sorumluluğu alıcıya ait olmaktadır. Kargodan teslimatı alınmamıs siparişlerin kargo masrafı ücret iade tutarından mahsup edilebilmektedir.Teslimatı yapılmamış ve satıcıya iade edilmiş kargolar yukarıda saydığımız maddelerden 2.,3., 4., madde kapsamında ise ücret iade yapılmamaktadır, talebiniz dogrultusunda  kargo / kurye masrafları karşılanmak şartıyla tekrardan gönderim talep edebilirsiniz,
 10. Sipariş verildikten sonra hazırlanan ürünlerde iade gönderim masrafları alıcıya aittir. Hatalı , yanlış eksik ürünler hariç. Lütfen siparişmeden önce ürün açıklama bölümünü okuyunuz.

 

 

İade İşlemleri

 

*  İade etmek istediğiniz ürünle ilgili olarak lütfen bizimle canlı destek veya destek@gelintrendi.com mail adresinden iletişime geçiniz. Sonrasında size belirtilen kargo firması ve adrese ürünü göndermeniz istenecektir. İadesi gelen ürün  satıcımız tarafından incelenir. İade değerlendirmelerinde satıcıların beyanı doğrutusunda işlem yapılmakdadır, Bu işlemin süresi 1 ile 3 gün arasında değişmektedir.
* İade onayını takiben, 3 iş günü içerisinde ücreti kredi kartınıza iade edilecektir. Kartınıza ücret iade süresi çalışmış olduğunuz banka ya bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Ürünler hakkında bilgi almak için lütfen ürün sayfasındaki   ‘Satıcıya Sor ‘ alanını kullanınız

Siparişim ayıplı/defolu/yanlış gönderilmiş Ne yapmalıyım?

Öncelikle Siparişiniz kargo görevlisi tarafından adresinize ulaştırıldığında, ürünü teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapın ve herhangi bir hasar gördüğünüz anda “Durum Tespit Tutanağı” hazırlatın.

Sipariş tesliminden sonra fark ettiğiniz bir hasar durumunda, Lütfen bizimle canlı destek veya destek@gelintrendi.com mail adresinden iletişime geçiniz. Sonrasında size belirtilen kargo firması ve adrese ürünü göndermeniz istenecektir.Ürün satıcıya ulaştıktan sonra incelenmesi yapılıp 1- 3 iş günü içerisinde size donus yapalacaktır.

Taşımadan kaynaklı hasarlı / arızalı Ürünler

Sitemizden satın almış olduğunuz ürünlerin tarafınıza teslimatı sırasında kargo firması yetkilisi huzurunda açılarak taşıma esnasında ürünün zarar görüp görmediği kontrol edilmelidir. Ürün kargo esnasında zarar görmüşse teslim alınmamalı ve tutanakla bu durum teyit edilmelidir. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunu unutmayınız.

 

 

Değişim

Satın almış olduğunuz ürünlerde değişim yapılmamaktadır.

İptal

Kargoya verilmiş ürünlerin iptali yapılmamaktadır.

Canlı çiçek, çiçek aranjmanlarının ve kişiye özel hazırlanan ürünlerin iptali olmamaktadır.

Nasıl İptal Ederim?

Ürün açıklamalarında özel bir durum belirtilmediyse iptal işleminiz için önce aldığınız ürün sayfasında ‘Satıcıya Sor ‘ alanından sipariş numaranızla birlikte iptal talebini satıcıya bildirmeniz gerekiyor.

 1. aşama olarak destek @gelintrendi.com adresinize sipariş kodunuzla birlikte mail atınız. Sipariş iptal işleminiz 24 saat içerinde onaylanıp tarafınıza mail gönderilecektir. Havale / eft  işlemi ile ödeme yaptıysanız 3 iş günü içerisinde hesabınıza iade edilecektir.Kredi kartı iade süresi bankanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Gönderim Süresi,

Gelintrendi.com üzerinde satışı yapılan ürünlerin çok büyük bir kısmı siz sipariş verdikten sonra size özel olarak hazırlanmaktadır, Bundan dolayı gönderim/Termin süresi her ürün için değişiklik gösterebilir, gönderim süresi için lütfen ürün açıklama bölümünden bakınız.

Canlı çiçek gönderimleri yalnızca İstanbul için belirli bölgelere yapılmaktadır. Ya da mağazamızdan teslimat yapılmaktadır .