BAŞAK BURCU KADINININ KINA GECESİ

Titiz, başarılı, zevkli, zarif, detaycı… Çok özel kadınlardır Başak kadınları… Doğuştan gelen zarafetleri, mükemmeliyetçi yapılarıyla birleştiğinde seçkin sonuçları her alanda yakalamak onlar için işten bile değildir. Az ve öz seçimleriyle Başak kadınları, kına gecelerini doğal bir konsept çerçevesinde değerlendirmeye yatkındır.

1) Miminalizm

Bu akımın kurucusu belki de Başak Burcu kadınıdır. Her şeyin az ve öz olmasına büyük önem verirler. Her şeyin kararında olduğu dengeli ve zarif bir organizasyon onların birinci tercihi olacaktır. İş hayatı; hayatlarının çok önemli bir kısmını oluşturduğu için iş arkadaşları, arkadaşlarının büyük kısmını oluşturacaktır. Gerek ailesinden, gerekse arkadaş çevresinden çok sınırlı sayıda davetliye seçkin ve zarif bir gece yaşatmak isteyecektir. Bu yüzden her şeyin en iyisine yönelecektir. Özel dizaynlara yönelmesi çok olasıdır.

2) Renk kullanımı

Renkler açısından da sadelik onlar için vazgeçilmezdir. Gökkuşağının tüm renklerini içeren bir organizasyon onları mutlu etmez. O renklerde harmoniye önem verecektir.

Altınları, sarıları ve hatta toprak tonlarının tamamını ustaca taşır ve kullanır. Bindallısında, altın, sarı ya da beyaz gibi renkleri tercih edecektir. Elbise değiştirmeyi tercih ederse, hafif pırıltılı nude tonlarda elbiseler güzelliğine güzellik katacaktır. Makyaj yaparken de hafif pırıltılı nude’lara yönelecektir.

3) Aksesuar Tercihleri

Burcunun ve aynı zamanda bereketin simgesi olan başaklara düşkünlüğü seçeceği aksesuarlarda da muhakkak bulunacaktır. Saçına takacağı buğday başakları süslü bir taç, ya da masasını zarifçe süsleyeceği çiçek aranjmanındaki buğday başağı detayları, ona hem bereketli ve köklü bir hayat kuracağını fısıldar, hem de zarafeti nedeniyle onu cezbeder. Aynı şey nedime bileklikleri ya da diğer aksesuarlar için de geçerlidir. Çiçek aranjmanlarını renklendirecek turuncular da yine tercihleri arasında olacaktır.

4) Müzik Seçimi

Yüksek sesli müzikten hoşlanmayan Başak kadını her şeyin dozunda olanına yönelecektir. Playlisti seçkin ve abartısız olacaktır. Taşkın eğlenceler onu mutlu etmeyeceği için çok kararında bir eğlence düzenleyecektir.

5) Güzel Anılar Bırakma Arzusu

Cömert ve bereketli Başak kadını her zaman misafirlerine seçkin ve tek bir armağan vermek ister. Çoklu armağanlar tarzı değildir. O yüzden verebileceğinin en iyisini, uzun süre kullanılabilecek tek bir armağan vermeye daha yatkındır.

BONUS: Başak kadınlarının sindirim sistemi son derece hassastır, bu nedenle ikramların ağır ya da yağlı olmaması önemlidir. Aynı şekilde güzel kokulara da çok düşkün olduğu için, taze çiçeklerden küçük aranjmanlar ya da hoş kokulara sahip kuru çiçek aranjmanları da tercihleri arasında olacaktır. Arkadaşlarının ona yapacağı sürprizlerin konsepte uygun olması da yine Başak kadını için mutluluk verici olacaktır. Bizim önerimiz solmayan beyaz ya da sarı bir gül olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir