AKREP KADINININ KINA GECESİ

Gizemli, esrarengiz, iddialı, duygulu, çekici Akrep kadını, su grubunun en tutkulu üyesidir. Bir deniz gibi, kimi zaman sakin ve sessiz kimi zaman da dalgalı, fırtınalı, coşkulu… Burçlar kuşağının en nev-i şahsına münhasır kadını olan Akrep kadını estetik algısının yüksekliği sayesinde aynı anda hem en farklı, hem en iddialı ve hem de en coşkulu kına gecesini düzenlemeyi başaracaktır.

 

1) Büyük Organizasyonlar

Spontan bir kına gecesi Akrep kadını için asla düşünülemez. Akrepler, özel günlere büyük önem veren ve her bir detayı tek tek dikkatle gözden geçiren kadınlardır. Organizasyonun büyük ya da küçük olması fark etmez, her türlü organizasyon işlerinde farklarını hissettirmeleri yalnızca an meselesidir.

Kapalı alanlardaki organizasyonlardan asla rahatsızlık duymazlar, yeter ki ambiyansından hoşlansınlar. Bir organizasyon firması olmaksızın tek bir hamle bile yapmayacaklardır.

 

2) Renk Tercihleri

Siyah, kırmızı/bordo ve mor bu burcun en güzel taşıdıkları renklerdir… Cüretkâr tercihleri olan Akrepler haklarını mor bir bindallıdan yana kullanmaktan asla geri durmayacaktır. Geleneksel olan Akrep kadınları kırmızıyı en iyi şekilde kullanırken, kural tanımayan Akrep kadınları siyah ve gümüş pırıltıları tüm itirazlara rağmen kullanmaktan asla kaçınmaz.

Birden fazla giysi kullanmayı tercih edecek olan akrep kadınları, her birinde farklı bir dekolteyi cesurca taşıyacaklardır. Elegant ve cüretkâr olmayı aynı anda pek az kadın başarabilir.  Anneleri veya kayınvalideleri onları daha sade seçimlere yönlendirmeye çabalasalar da, Akrep kadını bildiğini okuyacaktır, zira gün onun günüdür.

Makyaj, giysisine göre, ya gözlerini ya da dudaklarını vurgulamayı tercih edeceklerdir. Koyu kırmızı, bordo, hatta mora dönük bordo rujları taşımakta bir usta oldukları için dudaklarını renklendirmekten asla kaçınmazlar. Eğer göz makyajına ağırlık vereceklerse bakışlarının derinliğini ön plana çıkaran smokey makyajları tercih edebilirler. Hangisini tercih ederlerse etsinler, bunda uçlara gitmekten kaçınmayan Akrep kadınları, ya bakışlarıyla ya da gülüşleriyle geceye imzalarını atarlar.

 

 

3) Bakan Bir Baksın, Gören Maşallah Desin!

Eh dönsün bir daha baksın, ne yapalım yani! Akrep kadını iri takılardan iddialı ve farklı aksesuarlardan çok hoşlanır. Giysilerini adeta bir kostümmüşçesine dizayn eden akrep kadını, özellikle kına aksesuarlarında özel dizayna adeta muhtaçtır. Arkadaşlarıyla bir örnek bileklikleri takmaktan mutluluk duyacak kadar alçakgönüllü Akrep kadını, nedime bilekliklerini de özel dizayn seçecektir. Saçları için tercihi ise çok sade, Hollywood dalgalı modelleri tercih edip kulak arkasına çiçek takmayı uygun bulacaktır.

4) Müzik Tercihi

Geleneksel seremonileri de gerçekleştirecek olan Akrep kadını için, gecenin o kısmı aslında kop kop’a giden yolu açmak için vardır. Bol danslı, bol kahkahalı bir gece için uygun bir playlist için, geçmiş ve geleceği birleştiren en sevdikleri şarkılardan oluşan bir playlistten geçer. Endamının görülmesi Akrep kadınını çok mutlu edeceği için sahnede ona muhakkak tek başına bir süre verilmesi gerekir. Kim bilir, belki bir şarkıyla karaoke yapmak isteyecek, belki en sevdiği şarkıyla bir dans etmeyi seçecek, belki de kim bilir, duygularını anlatan ufacık bir konuşma yapacaktır. Akrep kadınını kim çözebilmiş ki, kendinden başka?

5) Fala inanma falsız kalma

Tabii ki kına gecesine medyum getirecek değiliz ama mistik yönleri çok belirgin olan Akrep kadını ‘Fortune Cookies’ gibi hem günümüze adapte edilmiş, hem de mistisizmi eğlenceyle buluşturan bir süprizle konuklarını şaşırtmaktan hoşnutluk duyacaktır. Yine hint kınası motifli geçici dövmeler de Akrep kadınının misafirlerine dağıtmaktan mutluluk duyacağı diğer alternatifler arasındadır.

BONUS: Akrep burcu kadını için beden rahatlığı çok önemlidir. Bu nedenle eğlence arasında kısa süreliğine de olsa, rahat bir yerde oturup biraz soluklanması, gecenin tadını çıkarmasına faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir