BALIK KADINININ KINA GECESİ

 

Burçlar kuşağının romantik ve sevgi dolu prensesi Balık kadını aşka, sevgiye, ilişkiye, evliliğe ve bu süreçte gerçekleşecek tüm seremonilere doğuştan ilgilidir. Aslına bakılacak olursa, Balık kadını çocukluğundan beri bu özel günleri için planlarını çoktan yapmaktadır ve ne istediğini bilmektedir. Hayallerinin gerçek olacağı bu gün onun için yeni hayatının adeta ilk doğum günüdür. Haliyle eksiksiz bir organizasyona ve en ince detaylara inecek olan Balık kadının kınası dillere destan olacaktır.

1) Organizasyon

Balık burcu kadını doğal bir prensestir bu yüzden kına gecesini evinde düzenlese dahi bir organizasyon firmasının kullanmakta karar kılacak veya ailesindeki en maharetli kişilerden destek alacaktır ki gece boyu süzüm süzüm süzülebilsin. İster evi, ister dışarıda seçtiği bir mekan olsun, Balık kadını kına fotoğraf çerçevesinden, tüm konukları için dağıtacağı aksesuarlara kadar her şeyin masalsı bir konseptte olmasını isteyecektir. Süslemelerde, çiçekler ve kelebekli aksesuar detayları yine Balık kadınının zarafetine uygun tercihler olacaktır. Masayı pembeli beyazlı çiçek veya kına konsept rengine göre kırmızı çiçek aranjmanlarıyla süslemesi ise kaçınılmazdır.

2) Giyim Tercihleri ve Makyaj

Balık kadını kına gecesinde geleneksel kırmızıları tercih edebileceği gibi pembelere de çok yakın duracaktır. Bindallısını kırmızı ya da pembe tonlarda seçecek, giysilerinde de abartılı ama zarif dizaynlara yer verebilir. Tüller, satenler, pırıltılar, dekolteler… Hepsi Balık kadınının rahatlıkla kullanabilecekleri seçenekler arasındadır. Birden fazla kıyafet değiştireceklerini not etmeye ihtiyaç bile duymuyoruz.

Makyajında porselen bir duruşa ve konsept renk seçimine göre kırmızı ya da pembe tonlarında rujlara ve uyumlu klasik bir göz makyajına yönelecektir. Zarif ve ince topuklu ayakkabıları tercih edebilecekleri gibi, zarif pırıltılı babetleri de başarıyla taşıyacaklardır.

3) Saçlar ve Aksesuarlar

Saçlarında zarif topuzları ya da hafif dalgalı yarım toplu saçları kullanmayı uygun bulan Balık kadını çiçekli taçlara asla hayır diyemez. Topuz yaptığı ihtimalde ışıl ışıl minimal taçları ya da inci detayları da severek kullanacaktır.

Nedime bilekliklerini de çiçeklilerden seçecek olan balık kadını, tüm detaylarda konsept olarak belirlediği rengin izlerini görmek isteyecektir.

4) Müzik Tercihleri

Balık kadını eğlenceli ve görkemli bir playlistle mutlu olacak, ancak bu gecesinde ortamın romantik doğasını vurgulayacak duygusal parçalara da muhakkak yer verecektir. Son derece duygusal olan Balık kadını kına seremonisinde göz yaşlarına hakim olamayacaktır.

5) İkram ve Armağanlar

Seçtiği tema rengine göre, pembe ya da kırmızı kurabiyeler, şekerlemeler, hatta pembe ya da kırmızı kaplı elma şekerleri, kına gecesi masasının doğal dekorasyonunu oluşturacaktır. Balık burcu kadını tüm misafirlerine pembeli beyazlı yaka iğnesi formundaki birer küçük çiçek buketini armağan etmekten büyük mutluluk duyacaktır.

BONUS: Balık burcu vücutta ayakları yönetmektedir, bu yüzden Balık kadını da bu özel gecesinde ayaklarını dinlendirmeyi ya da yer yer oturmayı ihmal etmemelidir. Arkadaşlarının onlar için hazırlayacakları duygusal armağanlar Balık kadınını çok mutlu edeceğinden, arkadaşlarına tavsiyemiz, fotoğraflar ve küçük anılarla dolu ufak bir kutuyu kına gecesi öncesi dostlarına sunmaları ve onun modunu yükseltmeleridir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir