Boğa Kadınının Kına Gecesi

Zarif, sofistike ve dişi… İşte Venüs’ün tek kızı boğa kadınını nitelendirecek üç sıfat. Köklerini topraktan alan boğa kadını geleneklere, göreneklere bağlı olduğu kadar kalite ve sadeliğe de önem verir. Doğal bir çarpıcılığa sahip olan boğa kadını, sade bir asaletle, yavaş yavaş fark edilmekten haz alır. Bir diğer deyişle boğa kadını için özel günler gelenek ve göreneğin ön planda olduğu kaliteli anları ifade eder.

Peki boğalar nasıl detaylardan hoşlanacak, kişiliklerini geleneklere nasıl yansıtacaktır?

Ekibimiz sizin için derledi.

1) Zarafet

Zarafet deyince aklınıza eğlencesiz bir gece gelmesin. Boğa kadını sanatçı yönüyle danstan, müzikten çok iyi anladığı gibi bu alanlarda doğuştan yeteneklidir de… Ancak sabahlara kadar çekilecek bir halay, aralıksız süren yüksek sesli bir müzik onu mutsuz edecektir. Adetlerin tamamının en asil şekilde uygulanmasını isteyecek olan Boğa kadını için geleneksel bir kına gecesi ve dozunda bir eğlence en uygun seçim olacaktır. Bu nedenle kına yakma seramonisindeki detaylara büyük önem verecektir. Her ne kadar genel olarak tercihleri pastel renklerden yana olsa da, geleneklere bağlılıkları nedeniyle tercihlerini kırmızı bir konseptten yana kullanacak olan boğa kadını, üzerinde hiçbir altın ya da desen detayı olmayan; sade, asil ve zarif ürünlere yönelecektir.

' Kırmızı Altın Taç '

ürün detayları için resmi tıklayın

2) Kalite

Boğalar niceliğe değil niteliğe önem verir. Taklit ve görkemli hiçbir şey dikkatini çekmez, sade ama hakiki şeylere yönelir. Bu yüzden tüm seçimlerde olabilecek en sofistike tercihin yapılması isabetli olacaktır. Bu yüzden kına mekânında yapılacak dekorasyonda gerçek çiçeklerin kullanılması, yapma çiçeklerden sakınılmasını size şiddetle tavsiye ediyoruz. Kına masalarında kırmızı güllerden yapılmış küçük buketler Boğaların vazgeçilmezi olacaktır.

Gri Kadife Kutuda Kırmızı Güller

Ürün detayı için resmi tıklayınız

3) Estetik ve Lezzetin Buluşması

Lezzet düşkünü boğalar için kına gecelerindeki kuruyemişlerin tazeliği çok önemlidir! J Hemen gülmeyin, boğa kadını ikram ettiği her şeyin beğenilmesine çok önem vereceğinden, tüm konuklarının yüzünde tatmin olmuş bir ifadenin ve önlerinde boşalmış kuruyemiş tabaklarının olması, boğa kadını için çok önemlidir. Kuruyemiş sunumlarında sade ve şık bir konseptin olmasının gereğini vurgulamamıza herhalde gerek yok!

Ürün yerleştirme (Kuruyemiş sunumu için şık keseler ya da tabaklar)

4) Müzik ve Dans

Geleneksel boğa kadını ‘Yüksek yüksek tepelere ev kurmadan’ o geceyi katiyen yaşamayı kabul etmeyecektir. Hiç korkmayın etrafında o kadar kısa süre döneceksiniz ki, şaşırıp kalacaksınız! Zira ailesine çok bağlı olan boğa kadını kolayca ağlayacaktır. Yalnız sonrasında nedimelerine çok iş düşecektir, zira akan makyajına aldırmayan boğa kadınının yüzünü gözünü toparlamak ve gözlerinin içini güldüren gülümsemesini yüzüne yeniden oturtmak için şakalar yapmak size kalıyor. Vefalı boğaların sınırlı sayıdaki dostlarının bu görevi seve seve yerine getireceklerini biliyoruz.

Playlistinize şarkıların coverları yerine orijinallerini koymanız gerektiğini hatırlatmamıza gerek olmadığını düşünerek, bu konuya girmiyoruz bile.

5) Ve saçlar ve boyun ve aksesuarlar….

Boğa kadını doğuştan güzel ve gür saçlara sahiptir. Vücutta boynu temsil eden boğaların genellikle geniş ve uzun boyunları olur. Bu nedenle boyunlarını ön plana çıkaracak uzun zincirli bir inci kolye ya da topuzlarına ya da yarım topladıkları saçlarına takacakları incili bir aksesuar onların zerafetini kına gecesinde de yansıtmalarına izin verecektir.

Ürün detayı için resmi tıklayınız

BONUS: Boğalar’ı simgeleyen söz ‘sahip’indir. Toprak grubunun anılarına bağlı kadını, hafızasını nesnelerle taze tutmayı sever. Bu yüzden kayınvalide adaylarına tavsiyemiz, kına gecesinde Boğa kızlarımın avuç içlerine bir altın yerleştirmeyi unutmamaları yolunda olacak. Ancak altın fiyatlarını düşününce bu âdete bir alternatif getirmek istedik. Daha mütevazı şartlardaki kayınvalidelerimiz güçlerine göre gelinlerine ailelerinden yadigâr olan herhangi bir ziyneti de verebilecekleri gibi yine alım güçlerine göre zarif bir kolye de alabilirler. Boyunlarını ve göğüs bölgelerini süslemeyi çok seven boğa gelininiz bu jestlerinizi bir ömür boyu hatırlayacak ve size hürmetini, armağanınızı üzerinde her zaman taşıyarak size hissettireceklerdir. Unutmayın boğalar kendilerine bir adım gelene, kilometrelerce koşabilecek kadar sadık insanlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir