KOVA KADINININ KINA GECESİ

 

İnsancıl, cazibeli, rahat ve aynı zamanda da marjinal bir kadın olan Kova kadını, geleneksel seremonilerle arası pek de hoş olan bir kadın değildir aslında, çünkü onlar doğuştan farklıdır. Kova kadınları güne değil ana odaklıdır ama bu değildir ki özel günleri es geçer. Asla! Gerek estetik algısının açıklığı, gerekse entelektüel bilgi birikimi nedeniyle Kova kadınının tercihleri sıra dışı bir güzellikte olacaktır. Özgür ruhlu olmasına rağmen, sevgi dolu ve barışçıl yapıları nedeniyle Kova kadınlarının kına gecesi çok sayıda konukla dolup taşacaktır.

1) Giyim Kuşam ve Makyaj

En yenilikçi, en farklı çizgideki giysileri bile rahatça üzerinde taşıyan Kova kadını, özel dizaynlara hep çok sıcak bakar. Renkleri ve desenleri cesurca kullanması, geçmiş ve geleceği modern bir imzayla bir araya getirmesini kolaylaştıracaktır. Bu nedenle çok çarpıcı bir kına gecesi sahibiyle karşı karşıya kalacağınıza emin olabilirsiniz.

Bindallılarında gümüş ya da alın tonlarında tercihlerde bulunabilecekleri gibi, ten renklerine uyumlu, farklı ve iddialı başka bir renge de meyletmeleri mümkündür. Mavilere ya da beyazlara ve gümüşi tonlara yönelmeleri bu noktada çok olasıdır.

Nedime bilekliklerinde de çiçekli bir modeli tercih etseler de bu bileziklerin renkleri, seçtikleri bindallılarla uyumlu olacaktır. Uyumsuzluklardan bir uyum yakalamakta usta olan Kova kadını bilekliklerde de özel dizayna yönelecektir)

Makyajda metalik pırıltıları özel günlerinde ustaca kullanan Kova kadınları, duru bir cilt yapısına ve derin bakışlı gözlere sahiplerdir. Özellikle göz makyajları onların imzası gibidir. Metalik pırıltılar o gözleri daha da ön plana çıkaracaktır.

2) Saçlar

Genellikle düze yakın hafif dalgalı saçlara sahip olan Kova kadınları, cesur duruşlarını saç tercihleriyle de her zaman gözler önüne sererler. Kısa ve iddialı saç kesimlerini tercih edebildikleri gibi, doğal ve uzun saç modellerini de kullanmayı tercih edebilirler.

Saçlarında doğal görünen ama bir o kadar da iddialı yan örgüler tercih etmeleri, hem dans ederken yüzlerini gölgelememeleri hem de farklı duruşlarının altını çizmeleri açısından iyi bir seçim olacaktır. Metalik renklerdeki iri ve farklı bir taç Kova kadınlarının farkını daha da vurgulayacaktır.

3) Takılar

Asimetrik takıları doğal olarak en iyi taşıyan kadın Kova kadınıdır. Her türlü farklılığı ve özel dizaynı üzerinde sanki onun için yaratılmış, onun bir parçasıymış gibi taşıyan Kova kadını, iri takıları özellikle çok iyi taşır. Bunu bu özel gününde de tercih etmesi çok olasıdır. Çiçeklerle bezenmiş iri ve tek bir küpe tercihleri arasında olacaktır.

4) Yeme İçme

Yeme içme konusunda çok seçici olan Kova kadını hazır ve ambalajlı gıdalardan hiç hoşlanmaz, tüm ikramların taze ve farklı olmasını ister. Herkesin fındık dağıttığı bir kına gecesinde kaju dağıtmaktan kendini alamaz! J

5) Müzik Listesi ve Dans

Çok ileri bir müzik kültürü ve zevki olan Kova kadını, playlistini kendi elleriyle hazırlayacak, eğer bir DJ performansı kullanacaksa, DJ’i yöneten geri plandaki el Kova kadınının ta kendisi olacaktır.

Dans etmeyi çok seven ve bu konuda da oldukça yetenekli olan Kova kadını, farklı tarzlardaki giysilere spor ayakkabıları ilk ekleyen kadınlardır. Bu gibi özel bir gününde, kimi Kovalar, taşlarla süslenmiş ya da metalik pırıltılı bir spor ayakkabıyı kullanmayı tercih edecek, daha klasik bir kullanımı uygun gören Kova kadınları ise ayakkabılarında dikkat çekiciliği ön plana çıkaran iddialı metalik kullanımlara yönelecektir.

 

BONUS: Kova burcunun vücutta dolaşım sistemini yönetmesi nedeniyle bu gibi günlerde fazla tuzlu yemekten kaçınması, bolca su tüketmesi çok önemlidir. Almaktan çok vermeye yatkın olan Kova kadınları, misafirlerine muhakkak küçük armağanlar dağıtmak isteyecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir