OĞLAK KADINININ KINA GECESİ

Toprak grubunun en ağırbaşlı üyesi olan Oğlak kadını güçlü ve oturmuş bir karaktere sahiptir. Bunun yanı sıra klas ve hiç belli etmese de içten içe romantik bir kadındır. O yüzden dozunda yapılacak kutlamalar onun için önemlidir. Abartılardan hoşlanmadığı gibi, özel günleri atlamaktan da hiç hoşlanmaz. Aile ve yakın çevresi onun için çok önemlidir. Aileler her zaman arkadaşlardan sonra gelmektedir ancak yakın dostlarını da zamanla aileden görmeye başladıkları için, kan bağı olmayan aile üyeleri de olduğunu söylesek hata yapmış olmayız.

Gelelim Oğlak kadınının kına gecesine…

1) Az ve Öz

Oğlak kadını az ve öz tercihlere sahiptir. Dışarıdan algılanış şekli, klas ve güçlüdür. Seçimlerini yaparken bu yaklaşımı düstur eder. Evinde yapacağı kınalar onu mutlu edecektir, ancak dış mekân tercihinde bulunacak olan Oğlaklar, olabildiğince sade ve abartıdan uzak bir ortamda kendilerini rahat hissedeceklerdir. Renk cümbüşleri, abartılı süslemeler onları mutlu etmeyecektir. Gerek ikramlar, gerekse dağıtılacak detaylar noktasında az ve öz olmakta ısrarcı olacaklardır.

2) Giyim ve Makyaj

Rahatına düşkün Oğlak kadını, klas bir imaj çizmeyi isteyecek, bindallı rengi olarak doğal bir içgüdüyle bordoya yönelecektir. Kına gecesinde bindallısı haricinde tek bir giysi giymeyi tercih edecek ve bu hakkını da özel dizayn ve çok şık bir seçenekten kullanmayı seçecektir. Her zaman doğal tonlarda makyaj yapan Oğlak kadını, bu özel gecesinde de doğallıktan uzağa düşmeyecek, ancak dudaklarına süreceği mat bordo bir rujla adeta eski fotoğraflardan çıkmışçasına bir asaletle gecenin yıldızı olacaktır.

Ayakkabılarında da aynı şekilde rahat ve şık dizaynları tercih edecek Oğlak kadını dozunda bir eğlence tercih etse de, konuklarını ağırlamak adına her daim güler yüzlü ve ayakta olacaktır, bu nedenle kalın topuklular onların her zaman birinci tercihleri olacaktır.

Genellikle kısa saç kullanmayı tercih eden Oğlak kadınları; doğal ve iri dalgalı açık saç modellerini tercih edebileceği gibi zarif örgüleri olan bir kısa saçlı modele de yönelebilir. Saçlarına takacakları çiçekli taçlar ya da tek taraftan tutturacakları çiçekli saç aksesuarları onları daha da klas gösterecektir. Nedimelerine de aynı şekilde tek taraftan tutturulabilecek saç aksesuarlarını tercih edecektir.

3) Aksesuarlar

Nazar boncukları Oğlak kadınının kullanmaktan çok hoşnutluk duyacağı detayların başında gelmektedir. Geleneksel detaylardan, geleneksel seremonilerden hoşlanan Oğlak kadını, nazar boncuklu ufak armağanları konuklarına dağıtmak isteyecektir. Yine kına süslemelerinde de nazar boncuğunu bulundurmaya sıcak bakacaktır.

4) Takı Tercihi

Vintage ve zamansız tüm takılar Oğlak kadınlarının birinci tercihlerini oluşturacaktır. Zarif ama gösterişli takılara yönelecektir. Abartısız ama göz alıcı dizaynlar onların birincil tercihleridir.

5) Müzik Tercihi

Eğlenirken klasından kaybetmeyi asla istemeyen Oğlak kadını, seçkin ve hafif tonda çalınacak bir playliste keyifle eşlik edecektir. Dışa vurmasalar da çok duygusal kadınlar olan Oğlak kadınlarının gece boyunca sıklıkla gözleri dolacaktır.

BONUS: Anılarına çok bağlı olan ve anı biriktirmeye çok düşkün olan Oğlak kadınlarına arkadaşlarının verecekleri beyaz ya da bordo renklerde, solmayan bir gül onların evlerinde bu günün anısına uzun süre başköşede duracaktır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir