YAY KADINININ KINA GECESİ

Özgür, sırdaşı ve eğlenceli Yay kadını bu dünyaya katlanması en kolay olan kadındır. Dünya yansa bile neşesinden kaybetmeyen Yay kadını, hiçbir şeyi kolay kolay ciddiye almaz da alamaz da… O dünyaya, hayatın tadını çıkartmaya gelmiştir, bu yüzden uyulması gereken kurallar kaideler Yay kadını için pek bir şey ifade etmez, eğlence olsun diye yapılır ama asla çok ciddiye alınmaz. Böyle söyleyince Yay kadını kına gecesini ciddiye almaz diye düşünmeyin sakın. Tam aksi, ortada bir kutlama ihtimali varsa, bir parti varsa, bu, Yay kadınının belki de ciddiye alacağı tek şeydir… Ama biraz farklı bir formatta… J

1) Bu Bir Kına Gecesi Mi?

Yoksa arkadaşlarla toplandık eğlenmeye mi geldik? J Bu soru tüm kına gecesi boyunca aklınızı kurcalayabilir. Yedi düvelle barışık, iki kere gördüğü kişileri bile ‘can dostu’ yapabilen Yay kadınının kına gecesinde öyle kalabalık bir arkadaş güruhu olacaktır ki, herkes şaşacaktır. Ailesini de arkadaş olarak algılayan Yay kadını bu yüzden gününe tamamen eğlence odaklı yaklaşacaktır. Bu nedenledir ki, ‘bugün benim günüm’ hissinden çok uzakta bir yaklaşımla, bu ‘hepimizin günü’ düşüncesiyle yaklaşacaktır.

2) Giyim ve Makyaj

Yay kadınları kendilerine ait aksesuarları tüm arkadaşlarına denetip fotoğraf çektirmelerini kahkahalarla izleyecek kadar paylaşımcıdır. Kendilerini asla günün yıldızı gibi hissetmez, ya da öyle davranmazlar. Sembolik olarak günün özelliğine uyulsun diye hoşuna giden herhangi bir bindallıyı alacak ve birkaç dakikalığına onu giyecek, Yay kadını, haricinde genellikle tek ya da iki giysi giyecek, onları da içinde en rahat olduklarından seçecektir. Renkli giyinmekten, değişik makyajlar denemekten asla gocunmayan Yay kadını, hareketli yapısı nedeniyle genellikle düzgün ve sportif bir fiziğe sahiptir. Dış görünüşüne önem verdiğinden her ne kadar deneysel tercihleri olsa da hepsinin içinde de çok güzel görünmeyi başarır.

Bütünlüğe ve özel günün katılan herkesin özel günü olduğuna yönelik inancı nedeniyle, kullanılan hemen her aksesuarda bir örnek ürünler onu rahatsız etmeyecektir. Nedime bileklikleriyle aynı bilekliği takmaktan mutluluk duyar. Kendisine ayrıca ekstra bir bileklik yaptırması da olasıdır. Işıl ışıl aksesuarları cesurca taşıyacak Yay kadını, gülmeyi ve şaşırtmayı çok sevdiği için, ışıklar sönüp de karanlıkta kalınınca, parlayan muzip aksesuarlarını da çıkartacaktır. J

Ayakkabılarını spor tarzda kullanmayı çok seven Yay kadını daha rahat eğlenmek için üzeri taşlarla süslü spor tarzda ayakkabıları tercih edecektir.

3) Oturmaya mı Geldik?

Asla oturmaya gelmedik! Yay kadını size kına gecesinde elinizde mumlarla salsa yaptıracak, discolarla sizi coşturacak, oryantallerle hepinizin kurtlarını döktürecek en eğlenceli playlisti yaptıracaktır. Ayrıca Yay kadını için Karaoke mikrofonu gecenin en büyük eğlencesi olacak, mikrofonu sürekli arkadaşlarıyla birlikte paylaşacak, kahkahalarla gülerek ve dans ederek eğlenmeyi başaracaktır. Yay kadını tüm katılımcılara süslenmiş tefler, marakaslar ve ziller dağıtmak isteyecektir.

4) Yeme-İçme

Her şeyi arkadaşlarıyla birlikte yapmaktan keyif alan Yay kadını, arkadaşlarından destek almaya tüm burçlardan daha yatkındır. O yüzden bir cateringle anlaşılmadığı kına gecelerinde, masanın imece usulü kurulması ihtimali yüksektir. Zevk alma odaklı yaşayan Yay kadını tüm yiyeceklerin de tadını çıkaracaktır. J

5) Sosyal Medya Kullanımı ve Özel Dizayn

Canlı yayınlar, story’ler, sosyal medyada paylaşılacak coşkulu fotoğraflar tam da Yay kadınını mutlu edecek uygulamalardır. Tüm katılımcıların Yay kadınının kına gecesine ilişkin yapacakları paylaşımlar, Yay kadınını çok mutlu edecektir. Fotoğraflarda kullanılacak özel dizayn büyük karton çerçeveler yaptırıp, gecenin anısını ölümsüzleştirmek isteyecektir.

BONUS: Yay kadınının arkadaşlarının, Yay kadınının kulağına ‘kayınvalidesine de ilgi göstermesi gerektiği’ni fısıldamaları ve yer yer onunla da ilgilenmelerinin gerektiğini hatırlatmaları gerekir, zira Yay kadını eğlenceye kapılıp sorumlulukları unutmaya meyyel neşeli bir çocuk gibidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir